Dzisiaj jest: 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili Rejestracja Logowanie

Modna i funkcjonalna kuchnia?

Modna i funkcjonalna kuchnia?

Modna i funkcjonalna kuchnia? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć! Kuchnia, określana przez wielu jako ?serce? domu, to bez wą...
Pierwsze ubezpieczenie samochodu ? jakie wybrać?

Pierwsze ubezpieczenie samochodu ? jakie wybrać?

Planujesz zakup pierwszego auta? A może w związku ze zdaniem prawa jazdy masz je otrzymać od najbliższych? Już wkrótce staniesz przed konieczno...
5 zalet zakupu używanego auta od dealera

5 zalet zakupu używanego auta od dealera

Samochody używane możemy kupować obecnie nie tylko przez ogłoszenia czy na giełdzie, ale również w salonach dealerskich. Poznaj z nami 5 powodów, d...

Pierwsze ubezpieczenie samochodu ? jakie wybrać?

Planujesz zakup pierwszego auta? A może w związku ze zdaniem prawa jazdy masz je otrzymać od najbliższych? Już wkrótce staniesz przed koniecznością zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego - jednego lub kilku. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru i czym charakteryzuje się każda z polis. Upewnij się, że wybrałeś najlepsze rozwiązanie, by chronić siebie i swoich współpasażerów kompleksowo!


OC ? obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Zacznijmy od polisy obowiązkowej, czyli OC. Skrót ten bierze się od odpowiedzialności cywilnej, która to właśnie jest objęta w niej ochroną. Jeżeli dojdzie do wypadku z Twojej winy, osoba poszkodowana ? zarówno taka, której auto zostanie uszkodzone, jak również taka, która dozna uszczerbku na zdrowiu ? otrzyma od Twojego ubezpieczyciela odszkodowanie. Dzięki temu będzie mogła naprawić pojazd, uzyskać odpowiednie leczenie w szpitalu, a nawet skorzystać z regularnej pomocy finansowej w przypadku, gdy uszkodzenie ciała okaże się na tyle poważne, że nie będzie w stanie wrócić do pracy.

Jeśli sądzisz, że ubezpieczenie komunikacyjne nie stanowi korzyści dla Ciebie, a jedynie dla poszkodowanego, miej na uwadze, że za wyrządzone szkody nie ponosisz odpowiedzialności cywilnej ? nie musisz sięgać do kieszeni, by pokryć koszt szkód.

Warto wspomnieć, że choć we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych OC ma ten sam zakres ? gwarantuje to ustawa ? to jednak ceny mogą się różnić. Skorzystaj z internetowego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, by wybrać najkorzystniejszą ofertę:
https://kioskpolis.pl/
AC ? popularne ubezpieczenie komunikacyjne

Jednym z najchętniej wybieranych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych jest AC, znane także pod nazwą autocasco. Możesz je wykupić w dowolnym momencie, jednak wygodny moment to albo kupowanie, albo odnawianie obowiązkowego OC ? można to zrobić nawet online.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC działa w odniesieniu do pojazdu mechanicznego. Nawet jeśli zostanie uszkodzony z Twojej winy, otrzymasz odszkodowanie. Ochrona obejmuje wiele sytuacji, i to nie tylko takich, do których doszło podczas jazdy. Odszkodowanie możesz otrzymać za zarysowanie auta przez chuliganów na parkingu, usterki powstałe w trakcie parkowania, postoju lub wyciągania zakupów z auta, a nawet szkody wyrządzone przez siły natury: powódź, pożar, grad.NNW ? ubezpieczenie komunikacyjne dla Ciebie i Twoich współpasażerów

W przeciwieństwie do AC, NNW ? czyli ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków ? dotyczy ludzi. W podstawowym i najtańszym pakiecie jesteś nią objęty tylko Ty, w pełnym zaś również Twoi współpasażerowie. Jeśli w trakcie podróży stanie Wam się coś złego, otrzymacie odszkodowanie w wysokości kwoty wyliczonej procentowo z sumy ubezpieczenia (jest to maksymalna kwota odszkodowania). A zatem za najdrobniejszy uraz możecie otrzymać np. 1% z 10000 zł, czyli 100 zł.

Powinieneś wiedzieć, że każde ubezpieczenie komunikacyjne ? czy to obowiązkowe, czy fakultatywne ? wiąże się z obostrzeniami. Chodzi o sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia odszkodowania (Tobie) lub wypłacenia (osobie przez Ciebie poszkodowanej), a następnie zobowiązaniem Cię do oddania pieniędzy. W przypadku polisy OC szukaj ich w treści ustawy, w przypadku AC czy NNW zaś w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Do podstawowych należy spowodowanie szkody pod wpływem alkoholu oraz prowadzenia auta bez wymaganych uprawnień.

Ubezpiecz się z głową i zadbaj o bezpieczeństwo jazdy swoje i innych osób na drodze!
Dodano: 2019-01-04
Wyświetleń: 795